Antalya

 

Nereyi Ziyaret Etmeliyim ?

Hadrian  Kapısı

Kaçırılmaması gereken tarihi bir mekan. Atatürk Bulvarı'nın hemen yakınında İmparator Hadrianus'un ziyaretini kutlamak için 130 yılında dikilen kapıların etkileyici üç çift kemerini göreceksiniz.
Efsaneye göre antik çağda Şeba kraliçesi Aspensos'a giderken ortadaki kemerden geçerek Kral Salomon'la mutlu bir gece geçirmiş. Sütunlar hariç kemer beyaz mermerden yapılmış ve zengin bir şekilde dekore edilmiştir.

Antalya Kaleiçi

Bölgede Antalya Belediyesi tarafından kapsamlı bir restorasyon çalışması yapılıyor.
Kaleiçi bölgesi, şehrin orta-doğu kesiminde, Akdeniz kıyısında, Roma döneminden kalma yat limanının önünde yer almaktadır.
Kaleiçi adı “Kalenin İçi” veya “İç Kale” anlamına gelir (Kalenin kendisi kale veya hisar anlamına gelir).

Antalya Müzesi

Müzede Paleolitik Çağ'dan Osmanlı dönemine kadar sergilerin yer aldığı 13 teşhir salonu bulunmaktadır. Özel çocuk bölümü antikalara ve müzelere ilgiyi artıracak aktiviteler sunmaktadır.

Aşağı Düden Şelalesi

Düden Şelalesi aslında Antalya ili içerisinde iki ayrı doğal atraksiyondur. Yukarı ve Aşağı Şelaleler.. Aşağı Düden Şelalesi, Düden Nehri'nin Antalya İli falezlerinden denize dökülmesiyle oluşan muhteşem bir çağlayandır. Akdeniz'de son bulan muhteşem Düden Şelalesi'nin damlacıklarını hissedebilir, yakınlarda yüzebilir ve Antalya kıyılarında şehrin, dağların ve ormanların büyüleyici manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

BİZİ SOSYAL MEDYA'DA TAKİP EDİN.